Bölüm Başkanı‘ndan

Sevgili Öğrenciler, Sayın Meslektaşlarım ve Ziyaretçiler,

 

Bölüm web sayfamıza hoş geldiniz. Bölümümüz 1996 yılında kurulmuş olup, 1997-1998 Eğitim Öğretim yılında lisans eğitimine normal öğretimle başlamıştır. 2001 yılında Yüksek Lisans programına ve 2012 yılında İkinci öğretime öğrenci alınmaya başlanmıştır.

Bölümümüz açıldığı günden buyana öğrencilerimizin ve milletimizin gösterdiği ilgiden güç alarak devletimizin desteği ile bilimin aydınlık yolunda ilerlemeye, gelişmeye ve Endüstri Mühendisliği alanında uluslararası standartları yakalamaya gayret etmektedir. Uluslararası rekabette ülkemizin en değerli insan kaynağı olan gençlerimizin eğitiminin ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

Endüstri Mühendisliği mesleği, hızla değişen dünyada üretim ve hizmet sistemlerimizin rekabet koşullarına uyum sağlayabilmesi için daha kaliteli, daha az maliyetli, daha insancıl, daha verimli, daha kısa sürede teslimatlı, daha çevreci, daha müşteri odaklı, daha esnek ve daha dijital üretim yolunda sürekli iyileştirmeyi hedef edinmiştir. Dünya ile rekabet edebilir olmamız, ekonomik bağımsızlığımızın, refahımızın ve geleceğimizin garantisidir. 

Bölümümüzde verilen eğitimin ve web sitemizdeki bilgilerin sizlere faydalı olması dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Prof.Dr.Özden ÜSTÜN

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi,

Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

Son Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, Perşembe