Mezuniyet Durumu Staj Mülakatı

Zorunlu derslerini tamamlamış ve sadece stajları kalmış olan öğrencilerin (mezun adayı öğrencilerin) mülakatları, Güz veya Bahar dönemindeki mülakatları beklemeden aşağıdaki şartlar çerçevesinde yapılır:

 • Bu durumudaki öğrencilerimiz aşağıdaki formu doldurmak durumundadırlar. Doldurulan bu forma göre mülakat planlamaları yapılacaktır.
 • Mülakatlar sadece Salı ve Perşembe günleri yapılmaktadır.
 • Formu dolduran öğrenci, formda mülakat için istemiş olduğu tarihden en az 2 iş günü öncesinden ilgili staj komisyonu üyesi ile görüşme yapması (telefon, mail, vb.) gerekmektedir. 
 • Formu doldurmadan ve görüşme yapmadan mülakata gelen öğrencilerin mülakatı yapılmayabilir. Bu konuda sorumluluk öğrenciye aittir. 
 • Mülakat öncesinde öğrencilerin aşağıda belirtilen 3 staj evrakını eksiksiz bir biçimde ilgili staj komisyonu üyesine teslim etmeleri gerekmektedir:

(1) Staj Defteri

 1. Defterin ilgili kısımlarını özenli bir biçimde doldurunuz.
 2. İmza ve firma mührünün eksik olup olmadığını kontrol ediniz.
 3. Ek dosyasındaki (eğer varsa) sayfaların da imzalı ve mühürlü olmasını sağlayınız.

(2) Staj Sicil Fişi

 1. Sicil fişini kapalı zarf içinde ve zarfın üzerinde firma mührü olacak şekilde teslim ediniz.

(3) Staj Bilgi Giriş Formu

 1. Web sitemizde Staj Menüsü altındaki “Staj Bilgi Giriş Ekranı”nda yer alan Staj Bilgi Giriş Formunu doldurup mail adresinize gelen iki mailden DPÜ Endüstri başlıklı mailin içerisinde yer alan pdf ekinin (içeriğinde form güvenlik numarası ve imza bölümünün bulunduğu) çıktısını alınız ve imzalayınız. 
 • Staj ücreti alan öğrenciler, kendilerine ücret ödendiğinde dair banka dekontunu da teslim etmeleri gerekmektedir. Dekont göndermeyen iş yerlerine, 02.12.2016 tarihli ve 6764 sayılı Kanun’un 48’inci maddesi ile 3308 Sayılı Mesleki  Eğitim Kanununa eklenen Geçici 12 nci maddesi gereğince, ödeme yapılmayacaktır. 

NOT: AKADEMİK TAKVİMDE KAYIT VE SINAV GÜNLERİ İÇERİSİNDE STAJ MÜLAKATI YAPILMAYACAKTIR

 

Son Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, Çarşamba